Eucharistia

Eucharistia je prameň a vrchol celého kresťanského života. „Ostatné sviatosti ako aj všetky ekleziálne služby a apoštolské diela úzko súvisia so svätou Eucharistiou a sú na ňu zamerané. Veď najsvätejšia Eucharistia obsahuje celé duchovné dobro Cirkvi, totiž samého Krista, nášho veľkonočného Baránka (KKC 1324).

Deti v našej farnosti prvý raz prijímajú Eucharistiu spravidla v 3. ročníku základnej školy. Slávnosť prvého svätého prijímania sa obyčajne koná vo veľkonočnom čase.  Zápis dieťaťa na prvé sväté prijímanie urobia rodičia dieťaťa na začiatku školského roka, najneskôr do konca septembra. Je potrebné vyplniť prihlášku a odovzdať na farskom úrade. Formulár prihlášky nájdete tu. (čoskoro bude k dispozícií).

Teoretická príprava detí prebieha v rámci náboženskej výchovy. Tá dôležitejšia príprava sa odohráva v kruhu rodiny, ktorá prežíva tajomstvo Eucharistie živou účasťou na živote farského spoločenstva. Vlastný príklad rodičov, starých rodičov a ostatných členov rodiny je nezastupiteľný.

Slávnosť prvého svätého prijímania sa v tomto roku kvôli Pandémi Covid-19 uskutoční 21. júna 2020 o 11:00 hod. vo farskom kostole v Krásne. Prvý krát prijme Eucharistiu sedem detí z Krásna, Nedanoviec a Brodzian.